• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
iPad Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

iPad Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?

IOS işletim sistemli iPad’in işletim sisteminden, kullanıcı hatasından veya yazılım hatasından kaynaklanan bazı durumlarda cihaz kullanıcıya yanıt vermeyebilir. Bu durumda kullanıcıların yapacağı ilk iş cihazı yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatıldığında dahi cevap vermeyen cihaza ise sıfırlama işlemi yapmak gerekir. iPad işletim sistemi iOS, yeni adıyla iPadOS iPad’de sıfırlama işlemi nasıl yapılır? 

iPad Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

iPad işletim sistemi iOS, yeni adıyla iPadOS iPad’i fabrika ayarlarına döndürmek için iki alternatif yol vardır. Bu iki yöntem ile cihazını resetleyebilir, fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. 

 

  • YÖNTEM : CİHAZ ÜZERİNDEN SIFIRLAMA YAPMAK 

 

ADIM 1: Cihazı sıfırlamaya hazırlamak için öncelikler BUL özelliğinin kapalı olması gerekiyor. BUL özelliğini kapatmak için Ayar kısmından iCloud isminine girmelisiniz. Burası sizi BUL ve iPad’imi Bul özelliğine yönlendirecek. İlk olarak burada BUL özelliğini kapatmalısınız.

ADIM 2: BUL özelliğini kapattıktan sonra tekrar ayarlara dönerek genel ayarlar kısmınıa ulaşmalısınız. Genel ayarlardan sıfırla menüsü ile tüm içerikleri ve ayarları sil seçeneğine ulaşacaksınız. Bu seçenek ile cihazın fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlayabilirsiniz. 

 

  • YÖNTEM:  iTUNES İLE SIFIRLAMA YAPMAK 

 

Bu işlemi cihazda gerçekleştirmek için bir Mac veya Windows bilgisayar kullanılması gerekiyor. Eğer cihazın kendisinde ayar özelliklerine ulaşılamıyor ise başka bir cihaz kullanarak sıfırlama yapabilirsiniz. Bilgisayar ile cihazı fabrika ayarların döndürüp, sürüm güncellemesi yapabilirsiniz. 

ADIM 1: İlk olarak cihazının iPad’ı bilgisayara bağlamak gerekiyor. Cihazını bir USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

ADIM 2: Eğer işlemi Windows bilgisayar ile yapacaksanız iTunes uygulaması açmanız gerekiyor. Eğer resetleme için macOS 10.15 veya daha yüksek sürümlü bir bilgisayar kullanacaksanız ise Finder kenar çubuğunu kullanarak iPad’inizi seçmelisiniz. 

ADIM 3: Windows bilgisayarda açtığınız iTunes penceresinin üst kısmında bulunan iPad sembolüne tıklayarak özeti seçmelisiniz. Daha sonra bu tuş sizi iPad’e geri yükleye yönlendirecek. Bu şekilde cihazını resetleme işleminiz tamamlanmış olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM