• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Instagram’dan Hikaye İndirme Yolları

Instagram’dan Hikaye İndirme Yolları

Instagram on bir yıl önce kurulan ücretsiz fotoğraf, video paylaşımı sağlayan bir sosya medya platformu. Fotoğraf ve video paylaşımın yanında Instagram kullanıcılarına canlı yayın, IGTV gibi özellikler sunuyor. 2017 yılının Kasım ayında yapılan güncelleme ise ile Instagram kullanıcılarına uzun süre görüntülenebilen Hikayeler arşivi özelliği getirdi. 950 milyondan fazla kullanıcıya sahip uygulamanın Hikayeler özelliği ise oldukça popüler. Snapchat uygulaması ile popülerleşen Instagram özelliği adeta günlük yaşamın bir parçası halinde. Uygulama Instagram Hikayelerini indirme seçeneğini ise bünyesinden barındırmıyor, öyleyse Instagram Hikayeleri telefonlara nasıl indirilir?

 

Instagram’dan Hikaye İndirebileceğiniz Uygulamalar

 

Instagram hikayeleri takipçilerinize veya takipçiler arasından seçtiğiniz ve ‘Yakın Arkadaşlar’ olarak ayırdığınız gruplara paylaşacağınız fotoğraf ve video özelliği. Bu hikayeler paylaştıktan yirmi dört saat sonra kayboluyor ancak profilinizde size özel bulunan arşivde kayıtlı kalmaya devam ediyor. Instagram uygulaması paylaşılan Hikayeler orjinal hali ile kayıt altına alma özelliğini ise kullanıcılarına sunmuyor. Gönderinin ekran görüntüsünü almak veya başka bir cihaz ile kaydetme ihtimali ile gönderinin orjinal haline ulaşmanızı sağlamıyor. Instagram’da paylaşılan bir hikayenin orjinal halini kaydetmek için iOS ve Android cihazlar için tasarlanan uygulamaları kullanmak gerekiyor. Instagram hikayelerini indirmek için kullanılabilecek uygulamalarda bir tanesi Google Play Store’da bulunan Story Saver uygulaması. 

Uygulama sürekli güncellenerek kolaylıkla indirme işlemi yapma imkanı sunuyor. Uygulamayı kullanmak için ise indirdikten sonra kullanılan Instagram hesabının girişinin yapılması gerekiyor. Giriş yapıldıktan sonra ise ana sayfada yer alan hikayelerden seçim yaparak indirme işlemi yapabilirsiniz. Eğer iOs kullanıcıysanız Apple Mağazasından iStory uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama iOs güvelik prosedürleri nedeni ile Story Saver’dan farklı olarak doğrudan indirmeye özelliğine sahip değil. iStory ile indirmek istenen hikayeyi gizlice tam ekran modunda görüntülemeniz ardından ekran kaydı almanız gerekiyor. Instagram Hikayeleri indirmek oldukça farklı uygulamalar bulunuyor. 

Cihaz mağazalarından yapılan arama ile onlarca uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ancan bu uygulamaları kullanmak için hesap bilgilerinizi vermeniz gerektiğini unutmayın. Bu sebeple bu uygulamaları kullanırken dikkatli olmak ve kullanım bittikten sonra Instagram hesap şifrelerini değiştirmek önem arz ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM