• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Android Go Nedir?

Android Go Nedir?

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcısı bulunan Android, şimdi farklı bir sürüm ile geliyor. Bundan sonra isteyen Android Go kullanabilecek. Peki Android Go nedir, biliyor musunuz? Bu konuda Google tarafından yapılan açıklamalara göre RAM’i 1 GB’tan daha düşük olan Android cihazlar bundan sonra bu sürümü kullanacak. Böylece pek çok farklı özellikten ve imkandan istedikleri gibi faydalanabilecekler. Peki hangi imkanları ve yenilikleri beraberinde getireceğini biliyor musunuz?

Android Go İle Her Şey Daha Kolay

Google, dünyanın dar gelirli yerlerini de hedef almaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi hafızası 1 GB RAM’dan daha düşük olan telefonlar için artık Play Store oldukça büyük sorun anlamına geliyordu. Bundan sonra Android Go ile hafızası düşük olan telefonlar kendilerine göre uygulamalar edinebilecekler. Öncelikli olarak Google Play mağazasına sahip olacak olan bu telefonlar, uygulamaların boyutu 10 MB’tan daha düşük olanlarını edinebilecekler. Yani, bu mağazada boyutu 10 MB ve daha az olan uygulamalar bulunacak. Böylece herhangi bir sorun oluşmayacak. Ayrıca YouTube Go da burada bulunacak. Bunun yanında videoyu izlemeden önce kalitesini belirleyecek. Video ön izleme de sunacak. Çevrimdışı kullanım imkanı tanıyacağını da söylemek gerekir. Birçok uygulamanın da düşük versiyonlarını indirmek mümkün hale gelecek. Buna örnek olarak Facebook Lite’yi gösterebiliriz.

Android Go Kullanım Kolaylığı Sağlayacak

Daha düşük hafızaya sahip olan telefonlar için oldukça işe yarayacak olan bu sürüm, hayat kurtaran özelliklere sahip olacak. Kesinlikle işe yarayacak kadar küçük boyutlardaki uygulamaları edinmemizi sağlayacak. Bununla birlikte Android Go, toplamda 191 dil seçeneğine sahip. Bu ülkeler arasında hitap edecek en büyük ve en önemli nokta Çin ile Hindistan görülüyor. Burada bulunacak olan Chrome’un mobil versiyonu da veri tasarrufu sağlayacak. Bu da demek oluyor ki Android Go ile birlikte daha az veri harcanarak sörf yapılabilecek. Oldukça müthiş bir atılım olan ve kısa zamanda kullanılmaya başlanacak olan bu sürüm, milyonlarca kişi tarafından edinilecek. Kasma ve donma gibi sorunlar da böylece yaşanmamış olacak. Daha alt model telefonların hala kullanılıyor olması, Google’ı böyle bir yeniliğe itmiş gibi duruyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
android go

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM