• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yasaklar Kalkıyor mu? Kabine Toplantısında Neler Konuşulacak?

Yasaklar Kalkıyor mu? Kabine Toplantısında Neler Konuşulacak?

Uzun süredir korona virüsü bağlı olarak gelen yasaklar devam ederken, bugüne kabine toplantısı yapılacağı açıklandı. Kabine toplantısı ile birlikte, yasakların kalkıp kalkmayacağı halk tarafından merak edilen ilk konu olarak öne çıktı.

Bir yıldan uzun bir süredir tüm dünyanın mücadele ettiği korona virüs nedeniyle, dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu gibi, Türkiye’de de yasaklar uygulandı. Yasaklar dolayısıyla uzun bir süredir insanların evlere kapanmış olması, yasakların ne zaman kalkacağı sorunun cevabını merak ettirdi. Kabine toplantısından sonra halk merak ettiği bu soruya cevap bulacak.

Kabine Toplantısının Gündemi Korona Virüs

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamayla birlikte, bugün kabine toplantısının gerçekleşeceği öğrenildi. Toplantının ana teması, Türkiye’nin gündemini ciddi anlamda etkileyen korona virüsü olacak. Kabine toplantısı sonrasında, yasakların devam edip etmeyeceği, eğer devam edecekse ne kadar süreceği konusunda açıklık getirileceği öğrenildi. Kabine toplantısında sunumun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılacağı da bildirildi.

Korona virüsün ana tema olacağı toplantıda ele alınacak diğer konuların, gıda fiyatlarındaki artış, salgının ekonomiye olumsuz etkisi, okulların ne zaman açılacağı ve aşı konusu olacağı açıklandı.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Hem velilerin hem de öğrencilerin öğrenmek istediği önemli konular arasında okulların açılış tarihi olması dikkat çekti. Uzun bir süre önce birçok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de uzaktan eğitime geçildi. Bu süreç artık hem veliler hem de öğrenciler tarafından son bulsun istenirken, kabine toplantısı kapsamında konuya açıklık getirileceği söylendi.

Geçtiğimiz aylarda 15 Şubat 2021 itibariyle yüz yüze eğitime geçilebileceği açıklandı. Fakat mutasyona uğrayan virüs ile gündemin değişmesi, bu durumun kesinliğini yitirmesine neden oldu. Kabine toplantısından sonra, okulların açılacağı tarih ile ilgili de kesin bir bilgi verileceği açıklandı. Şimdilik bu konudaki bilgi belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM