• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uyuyarak Binlerce Dolar Kazandı

Uyuyarak Binlerce Dolar Kazandı

 

Bir elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu olan Twitch ve platform kullanıcıları bu hafta çok ilginç bir yayına tanık oldu. Asian Andy isimli bir Twitch kullanıcısı açtığı yayın ile binlerce dolar para kazandı. Asian Andy bu paraları kazanmak için yalnızca canlı yayında uyudu!

 

Canlı Yayında Uyuyunca Binlece Dolar Kazandı

 

Özellikle video oyunu odaklı canlı yayın akışı sağlayan bir platform olan Twitch Haziran 2011 yılında kuruldu. Platform her ay kırk üç milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor. Hatta Twitch platformu Şubat 2014’te  Amerika Birleşik Devleti’nde en çok kullanılan dördüncü platform ilan edildi.

Twitch hakkında son istatistiklere göre Temmuz 2020’de yaklaşık 7,46 milyon aktif yayıncısının yanında günlük izleyici 15 milyon, aylık kullanıcı sayısı ise toplam 140 milyon olarak açıklandı. Birbirinden farklı canlı yayınlara ev sahipliği yapan platform geçtiğimiz hafta ilginç bir yayına tanık oldu. Üstelik bu yayından yayıncı Asian Andy isimli kullanıcı yaklaşık on altı bin dolar yani 111 bin Türk Lirası kazandı.  Asian Andy isimli bir yayıncısı canlı yayında sadece uyudu ve binlerce dolar kazandı. Tech Times’ın haberine göre kullanıcı Text-to-speech özelliğini aktif hale getirdi. Bu Text-to-speech özelliği sesli komut işlevi taşıyor. Los Angelas’ta yaşayan 26 yaşındaki Asian Andy’nin yayını sırasında yayını izleyenler her bağış yaptığında gönderdikleri mesajlar sesli bir şekilde okundu. Bağış yapan kullanıcıların amacı ise yayıncı Asian Andy’i uyandırmaktı.

Uyandırma amacı ile sürekli bağış yapan izleyiciler yayıncı Asian Andy’yi sürekli rahatsız etmeye çalıştı. 26 yaşındaki Asian Andy uyuduğu sırada izleyicilerin bağışları ile 16 bin dolar kazandı.  Canlı yayın sonra açıklama yapan Asian Andy daha önce Uber şoförlüğü yaptığını söyledi. Şoförlük yaparken saate on altı dolar kazandığını söyleyen yaratıcı yayıncı kazandığı paranın kendi için büyük bir meblağ olduğunu bu yüzden çok önemli olduğunu söyledi. Platformdan ise uyuyarak para kazanan ilk yayıncı Asian Andy. Daha öncesinde Alex Shannon isimli bir kullanıcı da canlı yayında uyuyarak para kazanmıştı. Uber şoförlüğü yapan Asian Andy sadece sesli mesaj özelliğini aktifleştirip uyuyarak bir gecede 16 bin dolar kazanarak gündeme oturdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM