• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sivilceleri Azaltma Yöntemi

Sivilceleri Azaltma Yöntemi

Çoğu insanın sorunlarından biri olan, genelde ergenlik dönemlerinde beliren, ilerleyen uzun süreçte devam eden ve son derece zor bir şekilde geçirilen sivilceler, artık sorun olmaktan çıkıyor. Ergenlik döneminden sonra sivilce oluşumu en aza iniyor ve kendiliğinden sona eriyor. Tabii eğer sıkılırsa ya da patlatılırsa geride bıraktığı izler de oluyor. Bu nedenle hatıraları ile yaşamak istemiyorsanız, kesinlikle siz de sıkmamalı ve patlamamalısınız. Peki sivilceleri azaltma yöntemi olarak ne biliyorsunuz? Siz de bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Cildinizi Temiz Tutun ve Sivilceleri Sıkmayın

Öncelikli olarak cilt ne kadar temiz olursa, o kadar daha az sorun oluşacaktır. Bu nedenle kesin olarak söylemeliyiz ki doğru bir bakım ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Tabii en başta dikkat etmeniz gereken şey, sivilcelerin sıkılmamasıdır. Önce hafif bir temizleyici kullanabilir ve yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Bunun yanında yüzünüze elleriniz ile dokunacaksanız, ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Eğer temiz olmayan eller ile dokunursanız, sadece sivilcelerin dağılmasına değil, bunun yanında farklı sorunların oluşmasına da neden olabilirsiniz.

Sivilceyi ve sivilcelerin bıraktığı izleri geçirmek için bazı doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Evinizde hazırlayacağınız bu yöntemler sizlere gerçekten iyi gelecektir. Ayrıca hafta bir kez olmak üzere buhar banyosu yapabilirsiniz. Orta büyüklükte bir kaba kaynar su koyup üzerine havlu tutabilirsiniz. Bu aşamadan sonra havluyu yüzünüze tutmak oldukça etkili olacaktır. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz. Bir diğer etkili olacak yöntem ise soya ve badem yağıdır. Bu yağlar cildinizi nemlendirme konusunda oldukça işe yarayacaktır. Kesinlikle istediğiniz sonuca kolayca ulaşabileceksiniz.

Dengeli ve Düzenli Beslenme

Beslenme her konuda olduğu gibi sivilceleri azaltma yöntemi konusunda da önemlidir. Taze meyve ve sebzeler tüketmelisiniz. Bol bol meyve tüketimi sizin için etkili olacaktır. Kesinlikle beslenmenizi düzenli olarak yapmalı ve dengeli olarak tüketmelisiniz. Yediğiniz yiyeceklerin çok fazla yağ içermemesine dikkat etmelisiniz. Sivilceleri arttıran pek çok farklı yiyecek bulunmaktadır. Onları listenizden çıkarmak sizin için faydalı olacaktır. Son olarak stres yapmamaya dikkat etmelisiniz. Sivilce oluşuma neden olan bir diğer önemli faktör ise strestir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM