• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ramazan Ayında Kilo Almamak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ramazan Ayında Kilo Almamak için Dikkat Edilmesi Gerekenler

11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi ve insanların akıllarında kilo alma sorunu oluştu. Peki ama Ramazan ayında kilo almamak için dikkat edilmesi gerekeler hakkında bilginiz bulunuyor mu? Eğer siz de dikkatli bir beslenme programı uygulamıyorsanız ve tuttuğunuz oruçlardan dolayı kilo alırım diye korkuyorsanız, kesinlikle bazı püf noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikli olarak bilmelisiniz ki bu yazımız sizin için son derece değerli olacaktır. Yazımızın devamında yer alanlara dikkat etmeniz, herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmayacağınız anlamına da gelecektir.

Ramazan Ayında Beslenmede Dikkat Edilecekler

Ramazan ayında beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken oldukça önemli noktalar bulunmaktadır. Özellikle sahur ve iftarda yediklerinize son derece özen göstermelisiniz. Aksi gerçekleştiği takdirde istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilmeniz normal olacaktır. İlk olarak iftar ve sahurda çok fazla midenizi doldurmamalısınız. Acıkırım ve tok kalayım, o nedenle oldukça fazla yiyeyim gibi düşünceleriniz olmamalıdır. Ani olarak mide gerginliği size son derece zor zamanlar yaşatabilir. Bunun sonucunda tansiyonunuz fırlayabilir. Ayrıca insülinin fazla salgılanmasına sebebiyet verebilirsiniz. Gözden kaçan ve aslında dikkat edilmesi gereken en önemli konu da iyi çiğneyerek yemek yenmesidir. Eğer ki tam anlamıyla çiğnemeden, azar azar ağzınıza yemek almadan bir beslenme alışkanlığı sürdürüyorsanız, sindirim konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu da kilo almanıza neden olabilecek davranışların başında gelecektir.

Oruç Sağlıklı Zayıflatmaz

Orucu zayıflama yöntemi olarak görüyorsanız, kesinlikle büyük bir yanılgı içerisinde olduğunuzu söylemeliyiz. İlk olarak bilmelisiniz ki oruç birden yemek yemeyi kesmeye ve en önemlisi hayat sıvımız olan su içmememize neden oluyor. Bu nedenle sıvı alımlarına bu aylarda sahur ve iftarda dikkat etmelisiniz. Oruç ile zayıflamayı düşünüyorsanız, sağlıksız bir şekilde kilo verebilir ve bitkin düşersiniz. Sağlıklı zayıflamak için kesinlikle dengeli bir beslenme ve spor gerekmektedir. Beslenme olmadan zayıflamak oldukça tehlikelidir. Ayrıca Ramazan’da dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de çok yağlı şeyler tüketmemenizdir. Aşırı tatlı veya tuzlu yiyeceklerden kaçınmanız gerçekten önemli bir konu olacaktır. Bunlara dikkat ettikten sonra kilo alma konusunda endişe etmenize hiç gerek yok.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM