• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
MUTASYON VİRÜS İLE İLGİLİ KORKUTAN İDDİA!

MUTASYON VİRÜS İLE İLGİLİ KORKUTAN İDDİA!

Mutasyona uğramış B 117 virüsü olarak bilinen virüs ile ilgili korkutucu iddia maskelerden geldi. Her geçen gün güncellenen mutasyonlu virüs  B 117’ye karşı maskelerin işlevsiz olduğu iddia edildi. İtalya’da Covid-19 ile Mücadele Gücü’nün başındaki isim Pier Luigi Bartoletti, B 117 virüsü olarak bilinen mutasyona uğramış virüse karşı cerrahi maskelerin herhangi bir işe yaramadığını ileri sürdü.

Küresel salgın devam ederken, tedbirler ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor.  Ancak endişe giderek büyüyor. Özellikle korona virüs mutasyonları, aşıların mutasyonlar üzerindeki belirsizliği, salgının kontrol altına alınıp alınamayacağı üzerine soru işaretleri koyarak korkuyu büyütüyor. Mutasyon virüs B 117 ile ilgili İtalya’da Covid-19 ile Mücadele Gücü’nden gelen açıklama ise endişeler üzerinde sevindirici olmadı. B 117 virüsü ile ilgili açıklamayı Covid-19 ile Mücadele Gücü lideri Pier Luigi Bartoletti yaptı. Bu açıklamada yeni tip mutasyon korona virüse karşı maskelerin etkisiz olduğu, maske kullanımının mutasyon virüse karşı bir önlem olmadığı iddia edildi.

 B 117 HERKESİ ETKİLİYOR

Tıbbi maskenin mutasyonlu B 117 virüsüne karşı etkisiz olduğunu belirten Bartoletti, “FFP2 veya FFP3 tipi maskelerin yeni virüs tipine karşı işe yarayabilir. Kapalı yerlerde maskeleri aşabiliyor.’’ açıklamalarında bulundu.  Açıklamada yeni mutasyon virüsün buluşıcılığına dikkat çekildi. Öldürücülüğü az ama bulaşıcılığı fazla olan bu virüsün enfekte hızı oldukça fazla. Mutasyon virüsün enfekte olmasındaki hızı dolayısı ile her yaş grubunda etkili. Buna gençlerde dahil. Tüm bu sebeplerden dolayı Pier Luigi Bartoletti, mutasyona uğramış corona virüsü ile ilgili önlemlerin sıkıştırılmasına vurgu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM