• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Maya Maskelerinin Mucizevi Etkileri

Maya Maskelerinin Mucizevi Etkileri

Evde çok rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz çeşitli maskelerle cilt sorunlarına son verebilirsiniz. Ciltte meydana gelen sarkmalardan güneş lekelerine ve cilt lekelerine kadar çok sayıda problemi maya maskeleri ile sona erdirmeniz mümkün. Maya maskeleri cildin yağ oranını dengelemekte ve sivilce gibi istenmeyen cilt sorunlarının giderilmesini sağlamaktadır. Çok daha sağlıklı ve lekesiz bir cilde sahip olmak için sizde maya maskelerinden yararlanabilirsiniz.

Kuru Maya Maskesi

 

Cildinizin pürüzsüz olmasını arzu oluyorsanız sizde kuru maya maskesinden istifade edebilirsiniz. Kuru maya maskesini hazırlamanız için ihtiyacınız olan malzemeler bir çay kaşığı toz maya ve bir miktar sudur. Malzemeleri temin ettikten sonra mayayı ve yeterli oranda suyu iyice karıştırmalı ve krem kıvamını elde etmelisiniz. Cildinize sürdükten sonra maya maskesinin nüfus edebilmesi için karışımı cildinizde 15 dakika bekletiniz. Daha sonra cildinizi yıkayarak temizleyebilir ve evde doğal cilt bakımınızı sona erdirebilirsiniz. Kuru maya maskesi ölü deri hücrelerini ortadan kaldırmakta ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. En iyi maske tariflerinden biri olarak gösterilen kuru maya maskesini haftada iki sefer hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Yaş Maya Maskesi

 

Yaş maya maskesini hazırlamak için bir çorba kaşığı süt ve bir çorba kaşığı yaş maya gerekmektedir. Malzemeleri güzelce karıştırıp krem kıvamına getirmelisiniz. Krem kıvamını yakalayınca karışımı yumuşak hareketlerle cildinize uygulamalı ve kuruyana kadar yaklaşık olarak 15 dakika kadar cildinizde bekletmelisiniz. Sonrasında nemli bir havlu kullanıp yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Nemlendirme işleminin ardından yaş maya maskesini soyarak cildinizden çıkartabilirsiniz. Haftada bir sefer kullanabileceğiniz yaş maya maskesi sivilce lekelerinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sivilce lekelerine ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından biri olan yaş maya maskesi sizin de vazgeçemediğiniz doğal cilt maskeleri arasına girebilir.

Maya Maskesi Tarifi

 

2 tatlı kaşığı yaş maya ve 2 tatlı kaşığı limon suyu ile sizde yağlı ciltlerin toparlanmasını sağlayan maya maskesi tarifini hazırlayabilirsiniz. Limonu ve mayayı karıştırmalı ve mayayı iyice eritmelisiniz. Karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dakika beklemeli ve bu sürenin sonunda karışımı cildinizden çıkarmalısınız. Cildinizi güzelce yıkayıp temizleyip cilt bakımınızı sona erdirebilirsiniz. 10 günde bir kere kullanıldığında yağlı ciltlerin ciddi şekilde toparlanmasını sağlayan maya maskesi tarifi sizin de beklentilerinizi karşılayabilir. Cildi toparlayan maske tarifleri arasında özel bir yer edinen maya maskesi tarifi ile sizde cilt sorularınıza son verme şansını yakalayabilirsiniz.

İnce Kırışıklıklar İçin Maya Maskesi

 

Bir çorba kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı yaş maya ile yapılan bu harika maske tarifi ince kırışıklıklara son verme konusunda oldukça etkilidir. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürmeli ve 30 dakika kadar beklemelisiniz. Sonrasında yıkayıp cildinizi temizleyebilir ve evde doğal cilt bakımınıza son verebilirsiniz. İnce kırışıklıklar için maya maskesi haftada bir defa uygulanabilen maske tarifleri arasında yer almaktadır.

Saf Maya Maskesi

 

Bir çorba kaşığı ılık su ve bir çorba kaşığı yaş maya bu harika maskeyi hazırlamanız için yeterlidir. Malzemeleri karıştırdıktan sonra mayanın erimesini sağlamalı ve krem kıvamına gelene kadar karıştırmayı sürdürmelisiniz. Karışımı yumuşak hareketlerle göz ve dudak çevreniz hariç cildinize uygulamalısınız. Cilde nüfuz etmesi için 15 dakika kadar beklemeli ve ardından soğuk su kullanıp cildinizi temizlemelisiniz. Saf maya maskesi haftada 2 defa kullanılabilen maske tariflerindendir. Saf maya maskesi ciltteki yağlanmayı giderme konusunda oldukça başarılıdır. Sizde cilt yağlanmalarını ortadan kaldırmak için saf maya maskesi gibi doğal cilt maskelerinden yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM