• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lazerle Cilt ve Genital Bölge Beyazlatma

Lazerle Cilt ve Genital Bölge Beyazlatma

Lazer uygulamaları birçok işlemde kullanıldığı gibi, pek çok cilt problemi içinde kullanılmaktadır. Toplum arasında lazer işlemlerinin zararlı olabileceği söylenebilmektedir, fakat bu tamamen yanlıştır. Lazer ışını kullanılacak işlem ve bölgeye göre ayarlanır. Uygulama yapılan deri altındaki organlara ulaşıp zarar verme olasılığı yoktur. Bununla ilgili birçok araştırma yapılmış ve herhangi bir zararının olmadığı bildirilmiştir. Sadece doku üzerinde kızarıklıklara ve cilt soyulmasına neden olabilmektedir. Cildin ölü derisini atabilmesi için cilt soyulması gereklidir ve bu beklenilen bir durumdur. Bunların haricinde uzman olmayan kişiler tarafından yapılan lazer işlemlerinde ciltte kalıcı izler ve lekeler oluşabilmektedir. Günümüzde özellikle ciltteki leke ve deformasyonlarda oldukça etkili kullanılan lazerle cilt ve genital bölge rengi açma işleminde de sıklıkla tercih edilen hızlı bir yöntemdir.

Lazerle cilt nasıl beyazlatılır?

Kullanılan teknolojik lazer cihazları sayesinde cilt üzerindeki koyu lekeler veya istenmeyen koyu ten için uyarılmış radyasyon emisyonu amplifikasyonu uygulaması kullanılmaktadır. Lazer ışınları ciltteki kolajen üretimini çoğaltarak ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur. Cilt üzerinde bulunan renk pigmentasyonuna uğramış lekelerdeki hücreleri aktif hale getirerek rengin açılması sağlamaktadır. Hastanın cildine uygun yapıda ayarlanacak olan dalga boyutu lazerle cilt beyazlatma işlemi yapılırken, diğer dokulara zarar verilmez. Cilt üzerine uygulanan lazer ışını hemoglobin, melanin ve su tarafından emilerek deri altına nüfuz etmesi sağlanır. Kişinin isteğine bağlı olarak işlem öncesi bölgesel anestezi uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak alanın boyuna göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 30 dakikalık bir sürede işlem tamamlanır. Gerek görülen durumlarda ise seans sayıları arttırılabilmektedir. İşlem sonrası ciltte kızarıklıklar ve morarma görülebilmekte ve yaklaşık 1 hafta içinde geçmektedir.

Genital Bölge Karması Neden Olur?

Tıp dilinde vulva olarak adlandırılan dış genital bölge, zaman ilerledikçe hormanel değişimler sebebiyle renk bozulmasına uğrayabilmektedir. Genital bölgedeki kararmaya sebep olan östrojen hormonu özellikle gebelik esnasında artış gösterir. Hormon düzeyindeki yükselme sebebiyle oluşan koyulaşmalar zaman içinde artar ve kalıcılığını korur. Gebelik haricinde direk güneş ışığına maruz kalma, polikistik over sendromu, doğum kontrol ilaçları ve cilt hastalıkları genital bölge kararmasına sebep olabilmektedir.  Tıpkı yüzde uygulandığı gibi genital bölge üzerinde de lazerle vajina beyazlatma işlemi uygulanabilmektedir. Rengin koyuluğuna bağlı olarak belirlenen seanslar, hastaya ağrı ve acı vermeyerek kısa sürede gerçekleştirilir. Lazer ışınları sayesinde dermiş tabakasında bulunan ve melanin pigmenti üreten melanosit hücreleri uyarılarak beyazlatma işlemi yapılır. İşlem kısa sürede tamamlandığından ve ağrı yaşanmamasından hasta aynı gün normal hayatına geri dönmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM