• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İshale Ne İyi Gelir?

İshale Ne İyi Gelir?

Dışkımızın normal halinden çok daha cıvık olması ve sulu halde dışarıya atılması durumudur. Bağırsaklar bozulur ve sürekli tuvalete gitme ihtiyacı yaratır. Bu durumda kesinlikle önlem alınması gerekir. İshal, belli başlı faktörlerin neden olduğu durumlardan kaynaklanabilir. Öncelikli olarak hastalık durumları etkilidir. Hastalıklara örnek olarak soğuk algınlığını gösterebiliriz. Peki ama ishale ne iyi gelir, biliyor musunuz? Eğer bu konu hakkında çok daha fazlasını arıyorsanız, yazımızın devamını inceleyebilirsiniz. Kesinlikle memnun kalacağınız sonuçlar elde edeceğinize eminiz.

İshal Nasıl Geçer?

Birçok insanın başına gelebilen, ciddi sorunlara işaret edebildiği gibi bazı küçük problemlerin de belirtisi olabilen ishal, farklı doğal tedavi yöntemleri ile giderilebilir. Bunlara örnek olarak en başta düzenli ve sağlıklı beslenmeyi gösterebiliriz. Bazı yiyeceklerin posaları bağırsakların eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilir. Ayrıca dışkıyı sertleştiren özellikleri bulunan yiyecekler, kendimizi daha iyi hissetmemiz konusunda bizlere yardımcı olabilir.

İshale iyi gelen yiyecekler olarak yoğurt, havuç, pirinç suyu, haşlanmış patates ya da patates püresini örnek gösterebiliriz. Bu yiyecekler kesinlikle bir sonuç verecektir. Ayrıca kabukları soyulmuş elma, pirinç haşlaması ve ayran ishale iyi gelen yiyecekler arasında bulunur. Kesinlikle tüketilmesinde fayda olacaktır.

İshal nedeniyle vücut mineral ve tuz kaybına uğrar. Bu durumda kesinlikle kaybedilen tuzu ve mineralleri geri kazanmak gerekir. Bu noktada eğer kusma da görülüyorsa, vücudunuz susuz da kalacak demektir. Bol bol su tüketmek faydalı olacaktır. İshale iyi gelmesi için yapabileceğiniz daha pek çok farklı yöntem bulunur. Bunlara bitki çaylarını örnek gösterebiliriz. Eğer ki tavsiye ettiğimiz bitki çaylarından yeteri kadar tüketirseniz, etkisini görebilirsiniz.

Yeşil çay: Besin ligleri, ishal oluşumunu engeller. Bu nedenle yeşil çay çok iyi bir lif kaynağıdır. Sıcak bir şekilde tüketeceğiniz yeşil çay sayesinde ishal sorununuzu atlatabilirsiniz.

Zencefil çayı: Faydaları ile sürekli olarak uzmanlar tarafından önerilen zencefil çayı, ishal sorununun üstesinden gelebilecek bir çaydır.

Papatya çayı: Bakterileri yok eden bir yapısı bulunan, tahribatı engelleyen, bağırsak içinde oluşan irini yok eden papatya çayı, ishal sorunu ile birebir baş edecektir. Kesinlikle faydasını göreceğinizden eminiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM