• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cildi Parlatan Maskeler

Cildi Parlatan Maskeler

Tüm bayanların hayallerinden biri olan ışıl ışıl parlayan cilt, bazı yöntemler ile mümkün hale getirilebilir. Tabii öncelikli olarak cildi parlatan maskeler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun öncesinde cildinizi her gün temizlemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Doğru bir temizleme işlemi ile çok daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu nedenle temizliğinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Temizleme aracı olarak da gül suyu ya da temizleme losyonları kullanabilirsiniz. Şimdi artık cilde parlaklık veren maskelerin tariflerine geçebiliriz.

Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Çoğu kadının hayallerinden biri olan parlak bir cilt, bazı maskeler yardımıyla mümkündür. Tabii bunu elde edebilmek için öncelikli olarak bu maskelerin nasıl yapıldığını bilmelisiniz.

Maske 1: En popüler maskelerden biri olduğunu ve malzemelerin sadece bir limon ile bal olduğunu söylemeliyiz. 3 kaşık bala bir çay kaşığı kadar limon eklemeniz ve bunu yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. Tabii ilk olarak yüzünüzü iyice temizlemeli ve kurulamalısınız. Ardından bu malzemeleri iyice karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz karışımı sürdükten sonra 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Haftada 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

Maske 2: Cildi parlatan maskelerden biri olan bu yöntem, istediğinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Öncelikli olarak malzemeleri saymak gerekirse, en başta 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek karşılığı şeker ve 2 tatlı kaşığı süt olduğunu söylemeliyiz. Bu malzemeleri iyice karıştırın. Daha önce temizlediğiniz yüzünüze gürün. Sadece 15 dakika yüzünüzde beklemesi yeterli olacaktır. 16. Dakika yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Maske 3: Cildinizi parlatacak maskelerden biri de budur. Malzemeler oldukça kolay bulunur. Yarım tatlı kaşığı irmik, 1 adet salatalık ve 3 damla limon suyu yeterli olacaktır. Öncelikli olarak yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından salatalığı rendelemeniz gerekecektir. Daha sonrasında limon suyunu ve irmiği ilave edin. Malzemeleri bir güzel karıştırın ve ortaya çıkan karışımı cildinize uygulayın. Sadece 20 dakika bekletin ve daha sonrasında soğuk su kullanarak yüzünüzü yıkayın. Bu maske düzenli olarak her hafta 1 kez olmak üzere yapıldığında etkisini göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cilt parlatma

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM