• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer

İnsana oldukça rahatsızlık veren durumlardan biri olan burun tıkanıklığı, kesinlikle geçicidir. Burun tıkanıklığı nasıl geçer diye merak ediyorsanız, ilk olarak bilmelisiniz ki burada nedenler önemlidir. Eğer nedenleri hakkında ve sizdeki burun tıkanıklığının neden olduğu ile ilgili bilgi alırsanız, işte o zaman çok daha basit bir şekilde geçirebilirsiniz. Peki sizin burnunuz neden tıkalı? Eğer bu konuda çok daha fazlasını arıyorsanız ve burun tıkanıklığı tedavi yöntemleri ile ilgili işe yarar bir şeyler bulmak istiyorsanız, yazımız sizin için ideal olacaktır.

Burun Tıkanıklığı Nasıl Tedavi Edilir?

Sinüzit ve benzeri gibi sorunlar nedeni ile meydana gelen burun tıkanıklığı, zor nefes alınmasına neden olur. Bununla birlikte ağızdan nefes alma ve soluk soluğa kalma gibi durumlar da görülebilir. Burun tıkanıklığını geçirmek için farklı yollar denenebilir. Buna ilk olarak tuzlu suyu gösterebiliriz.

Tuzlu su: Bilim insanları tarafından da kanıtlanan tuzlu suyun etkisi, burun tıkanıklığına birebir gelecektir. Kesinlikle tıkanıklık üzerinde kanıtlanmış bir etkisi bulunur. Deniz suyu çok iyi bir tıkanıklık açıcı yöntemdir. Son zamanlarda reklamlarda gerçek deniz suyundan elde edilen burun açacağı spreyleri görmüş olabilirsiniz. Bu, ne kadar etkili olduğunu göstermektedir.

Tuzlu su karışımınız ya da hazır spreyiniz yoksa, kendiniz evde hazırlayabilirsiniz. Bir miktar suyun içerisine belli miktar tuz karıştırabilirsiniz. Bu küçük bir sprey kutusunun içerisine koyabilir ve tıkalı olan burnunuza sıkabilirsiniz. Gerçekten etkisini göreceksiniz.

Zeytinyağı: Tuzlu su haricinde burun deliklerinize zeytinyağı damlatabilirsiniz. Gerçekten çok etkili bir burun açıcıdır. Etkisini kısa süre içerisinde gösterecektir. Zeytinyağı yerine farklı önerileri de deneyebilirsiniz.

İlaç: Burun tıkanıklığını ilaç tedavisi ile de geçirebilirsiniz. İlk olarak söylemeliyiz ki doktorunuz tarafından verilecek olan spreyler yine tuzlu su gibi etkili olacaktır. Burnunuzu açacak ve sizleri daha rahat ettirecektir.

Nedenleri geçirin: Burun tıkanıklığını geçirmenin en iyi ve en ideal yollarından biri de nedenleri ortadan kaldırmaktır. Eğer ki burun tıkanıklığınıza grip veya soğuk algınlığı gibi problemler neden oluyorsa, o zaman bu sorunları geçirmeye bakmalısınız. Bol bol C vitamini tüketebilir ve istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM