• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kredi Puanı Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kredi Puanı Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

Kredi puanı 500 olan kişilerin en fazla merak ettiği konulardan biri de kredi çekip çekemeyecekleridir. Bilindiği üzere bankalar kredi notuna büyük önem vermektedir. Kredi puanı iyi seviyede olmayanların bankalardan kredi isteklerine olumlu yanıt almasının bir hayli güç olduğu neredeyse herkes tarafından iyi bilinmektedir. Sizde kredi notunuzu öğrendiyseniz ve kredi puanınız 500 ise kredi kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için yazımızın devamını dikkatlice okuyabilirsiniz.

Kredi puanı Findeks tarafından belirlenmektedir. Bu konuda tek yetkili olan Findeks’in vermiş olduğu kredi notu tüm finansal kuruluşlar ve bankalar tarafından kabul görmektedir. Kredi notu 1 ile 1900 puan arasındadır. Kişinin kredi puanı ne denli yüksek olursa kredi isteklerine o kadar kolay olumlu yanıt alabilmektedir. Tabii bankanın diğer kriterlerinin de sorunsuz bir şekilde karşılanıyor olması gerektiği unutulmamalıdır. Kredi puanı 500 olan kişiler Findeks tarafından en riskli gruba dahil edilmektedirler. İ ila 699 puan arası en riskli grup olarak belirlenmiştir. Kredi puanı 500 olanlar kredi çekebilir mi sorusunun yanıtı da bu puan aralığında kendini göstermektedir. En riskli grupta olmak demek kredi isteklerinin onaylanmasının neredeyse imkansız olması anlamını taşımaktadır. Kredi puanım 500 kredi alabilir miyim diye merak edenler maalesef öncelikle kredi notlarını daha iyi seviyelere taşımanın gayreti içerisine girmelidirler. Sizde kredi puanım 500 kredi çekebilir miyim diye düşünüyorsanız kredi notu nasıl arttırılır bir an önce öğrenmelisiniz. Gerekli adımları atarsanız kredi puanınızda ciddi bir iyileşme sağlayabilir ve kredi isteklerinize olumlu yanıt alacak seviyeye kredi puanınızı ulaştırabilirsiniz.

Sizler için kredi puanım 500 kredi çekebilir miyim konusunu ele aldık. Kredi notu ile alakalı çok daha detaylı bilgilere erişmek istiyorsanız www.kredidefteri.com isimli saygın finans ve kredi sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM